Як чистити клавіші на ноутбуці

Чистка клавіатури ноутбука пилососом

Якщо останнім часом ви не звертали увагe на клавіатуру і тачпад, ймовірно, вам варто. Ці два основних компоненти вашого ноутбука досить швидко забрудняться. В цьому немає нічого дивного, оскільки вони постійно використовуються і стосуються людськими руками кожен день.
 
Фактично, ви торкаєтеся клавіатури або тачпада прямо зараз. По правді кажучи, ваша клавіатура може містити більше бактерій, ніж будь-яка громадська ванна кімната або дверна ручка, і дослідження показує, що їх може бути в 400 разів більше. Але не потрібно панікувати. Немає нічого, що не могло б вилікувати хороша чистка та дезінфекція. Отже, ось чотири простих кроки, щоб позбавити вашу мишу і клавіатуру від будь-яких скупчень мікробів.
 
Також важливо пам'ятати, що ваші клавіші на ноутбуці можуть зламатися, якщо під них потрапить якась частина їжі. Можливо ваша клавіатура вийшла з ладу саме через їжу, яку ви їсте сидячи за ноутбуком. Наш інтернет-магазин «Zeto.ua» пропонує широкий вибір клавіатур, на будь-який бренд знайдеться своя клавіатура. Можливо ви не знаєте як підібрати клавіатуру, адже якщо допустити помилку, тоді ваш ноутбук може неправильно працювати. Щоб цього не сталося, рекомендуємо звернутися до наших консультантів, всі номери ви знайдете в «Контактах».

Як почистити клавіатуру?

1. Вимкніть мишу та клавіатуру

Дістають акумулятор з ноутбука

По-перше, якщо ваша клавіатура підключена до ноутбука, вимкніть її. Якщо вона бездротова, дістаньте USB. Для клавіатур, які є частиною ноутбука, вимкніть пристрій і від'єднайте шнур живлення. Якщо акумулятор доступний і легко витягається, зробіть це.
 
Те ж саме і з вашою мишею. Якщо ви не використовуєте тачпад, а USB-мишкою тоді відключіть його від ноутбука і вийміть батарейки. Якщо він бездротової, просто переверніть його, вимкніть і вийміть батарейки. Під час чистки компонентів важливо, щоб всі джерела живлення були відключені або відключені. Це запобіжить коротке замикання та інші потенційно небезпечні наслідки.

2. Почніть протирання

Протирання клавіатури ноутбука

Скупчення бруду і частинки пилу йдуть глибше, ніж тільки верхня частина клавіш. Вам потрібно щось, що легко поміститься в ці вузькі кути і невеликі щілини.
 
Тут на допомогу приходить балончик зі стисненим повітрям. Спробуйте Blow-Off, пилосос для стисненого повітря для клавіатур. Подача стисненого повітря на клавіатуру допоможе видалити крихти, пил і все інше, що могло потрапити між клавішами або під ними. Злегка протріть верхню частину клавіш і упор для рук серветкою з мікрофібри або дезінфекційної серветкою.
 
Точно так же ваша миша може містити приховані частинки пилу і бруду під колесом прокрутки. Ви можете перевернути миша і безперервно обертати коліщатко, щоб послабити все, що може застрягти всередині. Те ж колесо - протріть його дезінфекційної серветкою або серветкою з мікрофібри для досягнення найкращих результатів.
 
Уникайте серветок, які можуть містити велику кількість відбілювача, так як вони можуть назавжди пошкодити покриття клавіатури або миші. Насправді, ви можете взагалі відмовитися від серветок з хімічним наповнювачем.

3. Переконайтеся, що все висохло

Перед тим, як знову підключити декілька приборів, переконайтеся, що всі компоненти сухі. Невелика вологість може викликати великі проблеми і назавжди вивести з ладу електронні пристрої, коли через них проходить енергія. Після чистки, миша та клавіатура висохнуть приблизно за хвилину, але якщо здається, що це займе трохи більше часу, почекайте. В жодному разі не вмикайте будь-який пристрій, поки воно повністю не висохне.

4. Як тримати свій пристрій в чистоті

Найпростіший спосіб утримувати речі в чистоті - утримуватися від їжі поряд з клавіатурою або поверх неї. Це запобігатиме потраплянню крихт між клавішами. Якщо у вас були курячі крильця, начо або будь-яка інша закуска, не забудьте вимити руки, перш ніж класти жирні пальці на миша або клавіатуру.
Протирання матриці ноутбука
Крім того, що не потрібно їсти і пити поруч з пристроями на столі, не менш важливо регулярно протирати їх. Якщо ви виявите, що використовуєте ноутбук кожен день протягом тривалого часу, подумайте про те, щоб протирати ноутбук і робочу поверхню хоча б раз на тиждень тканиною для пилу. Це запобіжить поява мікробів і бактерій. І швидше за все, ви будете менше хворіти. Не забувайте чистити свій пристрій, щоб не хворіти, і завжди бути здоровим. Особливо це буде корисним у 2020 році, де людство зустрілося з коронавірусів.
Остання зміна: 05.04.2021