Чи безпечно заряджати ноутбук за допомогою зарядного пристрою з різними характеристиками?

У вашій технологічному житті бувають ситуації, коли немає іншого виходу, крім як позичити зарядні пристрої у друзів. Ви могли зіткнутися з такою ситуацією після того, як втратили зарядний кабель. Часто люди шукають зарядні пристрої для ноутбуків від тієї ж компанії і намагаються досягти своєї мети.

Але шкодить вашому пристрою зарядний пристрій з іншого потужністю? Чи безпечно використовувати блок живлення з іншою конфігурацією? У цій статті ми постараємося відповісти на ці питання.

Що робити, якщо я використовую інший зарядний пристрій для зарядки ноутбука?

Характеристики блоку живлення
Можливо, ви знаєте, що кожен блок живлення призначений для роботи з певним входом змінного струму. Він перетворює вхідний сигнал в певний вихід постійного струму, який заряджає і запускає наші електронні пристрої.
 
Багато розумні виробники пристроїв пишуть багато інформації про зарядний пристрій, що спрощує отримання значень напруги і струму. Однак в ситуаціях, коли на етикетці мало або зовсім немає інформації, слід з особливою обережністю вибирати інше зарядний пристрій. Перше, що потрібно враховувати, це те, що зарядний пристрій, який ви купуєте, має однаково відповідний роз'єм. Для більшості смартфонів Android це нескладно. А ось у ноутбуках є багато форм роз'ємів є пропріетарний. Таким чином, інші зарядні пристрої можуть не підходити належним чином.
 
Роз'єм блоку живлення
У Apple є фірмові зарядні пристрої, які більше ніде не помістяться.
 
Наступне, про що потрібно подбати, - це напруга і сила струму. У більшості випадків напруга вказано де-небудь на блоці живлення. Якщо все так же, значить, все повинно бути в порядку. У випадках, коли напруга занадто висока, ваш ноутбук може закоротити через перевантаження. Вам потрібно, щоб напруга (і полярність) на вашому пристрої відповідали напрузі зарядного пристрою. Тепер сила струму регулює, скільки енергії перетікає в одиницю часу від зарядного пристрою до вашого ноутбука. Для правильної роботи сила струму, зазначена на вашому зарядному пристрої, повинна відповідати або перевищувати силу, необхідну для вашого пристрою.

Висновок

Якщо ви використовуєте зарядний пристрій для ноутбука, яке не було в комплекті з ноутбуком, вам необхідно врахувати кілька моментів. Хоча напруга і полярність повинні відповідати оригінальному зарядного пристрою, сила струму (і потужність) повинна перевищувати необхідне значення або відповідати йому. Проте, в цілях безпеки слід спробувати використовувати оригінальний зарядний пристрій, що поставляється виробником.
 
Отже, ось кілька коротких моментів, про які слід пам'ятати:
  • Розмір і форма роз'єму повинні відповідати
  • Напруга і полярність повинні збігатися
  • Сила струму повинна відповідати або перевищувати
  • Більш низька сила струму може призвести до згорання зарядного пристрою і нагрівання ноутбука.
Хоча є й інші дрібниці, перерахованих вище буде досить для хорошої роботи. Якщо ваш пристрій використовує зарядний пристрій USB, ці моменти не мають великого значення, оскільки вони майже однакові.
 
Якщо ви купили зарядку, яка не підходить вашому ноутбуку за характеристиками, тоді терміново міняйте її! Адже з таким блоком живлення ваш ноутбук наражається на небезпеку. Не тільки згорить ваш ноутбук, але і блок живлення. Тому завжди потрібно перевіряти характеристики, щоб вони співпадали. Ви також можете довірити цю справу нашим професіоналам з «Zeto.ua». Дзвоніть прямо зараз! Всі телефони ви знайдете в «Контактах».
Остання зміна: 16.02.2021