4 способи продовжити час автономної роботи ноутбука з Windows 10

Заряд АКБ вмирає

Ймовірно, це одна з найстаріших і найбільш поширених скарг користувачів, коли справа стосується електроніки, особливо ноутбуків. І ця скарга, звичайно, пов'язана з малим часом автономної роботи, що дратує і незручно для користувачів ноутбуків у всьому світі. Найбільшим недоліком для більшості є наявність акумулятора, який не працюватиме протягом дня, якщо його не підключать хоча б один раз. Люди буквально пробують всі хитрощі і підказки, щоб заощадити до останньої краплі заряду батареї.
 
По правді кажучи, вам не потрібно заглиблюватися в свою систему, щоб максимально ефективно використовувати батарею. Ви можете дотримуватися основ. Якщо ви хочете, щоб ваш комп'ютер працював довше, ось чотири простих способи продовжити час автономної роботи вашого ноутбука з Windows 10.

4 ради, щоб продовжити роботу ноутбука

1. Налаштування живлення та сну

Налаштування живлення та сну

Як і в попередніх версіях, Windows 10 має вже вбудований режим оптимізації сну. Ось як змінити налаштування за замовчуванням:
  • Відкрийте «Налаштування» в меню «Пуск».
  • Шукайте варіант живлення та сну.
  • Знайдіть розділ Екран та режим сну.
  • Під кожним з них будуть доступні варіанти часу / інтервали. Обов'язково виберіть малий часовий інтервал в спадному поле під Екраном.
  • У розділі «Сплячий режим» ви можете налаштувати комп'ютер на перехід в сплячий режим приблизно через 10-15 хвилин, коли він відключений від мережі.

2. Не користуйтесь Wi-Fi і Bluetooth, коли не використовуєте їх

Wi-Fi і Bluetooth значно скорочують час автономної роботи. Наприклад, ви могли помітити, що як тільки ви підключаєтеся до мережі або з'єднуєтеся з Bluetooth, ваша батарея починає розряджатися набагато швидше. З цієї причини вам слід серйозно подумати про відключення цих функцій, коли ви ними не користуєтеся. Кращий спосіб відключити обидва з них одночасно - просто переключитися в режим польоту.
 
Щоб відключити комп'ютер від мережі Wi-Fi під час сну, перейдіть в меню «Пуск» (за допомогою кнопки Windows) і перейдіть в «Налаштування». Звідти перейдіть на вкладку «Система», а потім в параметр «Живлення та сон», щоб знайти режим польоту.

3. Зниження яскравості дисплея

Налаштування яскравості екрану ноутбука

Цей старий, але хороший. Сьогодні ні для кого вже не секрет, що яскравий дисплей розряджає акумулятор ноутбука. Оскільки яскравість екрану безпосередньо залежить від рівня заряду батареї, її зниження може допомогти зберегти і продовжити термін служби батареї в довгостроковій перспективі. Щоб зменшити яскравість, потримайте Function (Fn) і перемикайте кнопки яскравості у верхній частині клавіатури. На них повинні бути маленькі значки, схожі на сонця.

4. Економія заряду батареї

Заряд батареї ноутбука

Інструмент Battery Saver вже вбудований прямо в систему Windows 10. Він працює за рахунок обмеження фонової активності і забезпечує подачу потрібної енергії окремим запущених застосунків. Коли функція енергозбереження включена, вона автоматично зупиняє вашу електронну пошту та оновлення календаря, оновлення Live Tile і обмежує фонові поновлення додатків.
 
Щоб заощадити заряд батареї, натисніть кнопки Windows + L і виберіть пункт «Система» в меню «Налаштування». Звідти просто знайдіть опцію Battery Saver на лівій панелі. Ви можете переключити цей параметр разом з налаштуванням автоматичної заставки. Тут ви також можете вибрати, які програми ви хочете оновлювати автоматично.
 
Використання одного або будь-якої комбінації цих прийомів допоможе вашій батареї працювати набагато довше, так що ви зможете продовжувати працювати або просто переглядати веб-сторінки.

Купівля нового акумулятора

Можливо ці поради не допомогли вам, тоді швидше за все вам залишається тільки замінити акумулятор. Акумуляторні пристрої працюють певний цикл повного заряду, тобто, якщо ви використовуєте ноутбук регулярно, тоді його може вистачити на 2-3 роки. Зазвичай вистачає 500 циклів повного заряду батареї. Якщо ви не використовуєте ноутбук в місцях де немає розеток, тоді ви можете використовувати блок живлення, щоб підтримувати ноутбук включеним. Але якщо ви буваєте в місцях, де просто неможливо підключити зарядний пристрій, тоді це вже буде проблемою. У таких ситуаціях вас врятує запасний акумулятор, який можна завжди носити з собою. Якщо ви не знаєте, як саме підібрати собі пристрій, тоді наші консультанти допоможуть вам з цим! У нашому магазині «Zeto.ua» ви не тільки можете купити акумулятор, а й інші комплектуючі для ноутбука. Більш детальну інформації ви завжди зможете дізнатися за телефоном в «Контактах».

Остання зміна: 05.04.2021