Чому не працює звук на ноутбуці

В наш час, призначення ноутбуків і комп'ютерів полягає не тільки в роботі і обчисленнях, а й має значне місце в сфері розваг і мультимедіа. Ноутбук цього покоління здатний не тільки вести розрахунки і виконувати логічні задачі, але і відтворювати відео (навіть записувати його), програвати і записувати музику, запускати відеоігри, і недавнішней новинкою стала симуляція віртуальної реальності (за допомогою спеціального пристосування "очок віртуальної реальності"). Тому здібностей у ноутбука нового покоління дуже багато!

Всі ці функції просто неможливі без спеціального апаратного та програмного забезпечення. У нашому випадки, апаратним забезпеченням стають вбудовані динаміки відтворення звуку, і додається до них програмним забезпеченням (драйверами і програмами регуляторами). І якщо щось трапляється з одним із забезпечень, порушується правильне відтворення звуку, або просто пропадає взагалі! Давайте розглянемо всі варіанти поломок, і їх рішення, які можуть вплинути на роботу ноутбука зі звуком.

Програмні проблеми

Якщо ви помітили, що у вас на ноутбуці пропав звук, і ви не знаєте що могло стати причиною цього (наприклад якщо ноутбук падав попередньо, ви можете від цього відштовхуватися), потрібно провести початковий аналіз та виявити причину поломки. І почнемо мабуть аналізувати з програмної частини в операційній системі.

Спершу перевірте мікшер гучності в правому нижньому угу екрану, бувають випадки що він закручений в нуль, і це стає причиною тиші динаміків. Якщо індикатора гучності не ту в кутку, значить ноутбук просто не бачить динаміків, або не може їх розпізнати як пристрій! Найчастіше причиною такої проблеми стають драйвера, а перевірити - чи бачить ноутбук динаміки, можна так:

  1. Натискаємо кнопку "Пуск" і проходимо в розділ "Панель управління" (Пуск знаходиться в лівому нижньому кутку екрану);
  2. У списку панелі управління, потрібно відшукати розділ "Обладнання і звук", перейти в нього. Далі в підрозділі "Звук", заходимо в "Управління звуковими пристроями";
  3. У відкритому вікні ви побачите список всіх доступних і видимих ​​динаміків на ноутбуці (у вкладці "Відтворення").
  4. Якщо в списку немає пристроїв взагалі, значить ноутбук не може їх знайти. У деяких випадках пристрої можуть бути просто відключені, і включити їх можна як раз в цьому списку.

Після такого аналізу, потрібно перевірити - чи бачить ноутбук динаміки взагалі. І перевіряємо ми в диспетчері пристроїв переходячи за такою схемою: "Пуск - Панель управління - Обладнання і звук - Диспетчер пристроїв". Якщо ноутбук виявляє динаміки, в списку будуть відображені невідомі аудіо пристрою. Попросту встановлюємо драйвер і насолоджуємося звуком.

Апаратні проблеми

Якщо навіть установка драйвера не допомогла, і звук все одно не з'явився, можна зробити висновок що неполадки відбулися на апаратному рівні. Так як за звук на ноутбук відповідають не тільки динаміки, але і спеціальна звукова карта (яка і займається обробкою і відтворенням аудіо), для початку перевіряємо чи бачить ноутбук цю саму карту. Перевіряємо там же в "Диспетчері пристроїв", в розділі "Звукові, відео та ігрові пристрої". Якщо в розділі відсутня звукові пристрої, перевірте чи немає невідомих (може бути просто не варто драйвер на карту). Якщо і там ви не знайшли, пора міняти звукову карту (ремонт не дуже доцільний, оскільки карта не така вже й дорога, і простіше буде купити нову). Якщо звукова карта в порядку і програмні установки теж, а звуку все одно не чути, проблема в динаміках, а їх заміна обов'язково проходить у фахівця, і ніяк інакше!

Остання зміна: 02.03.2021