Чистка ноутбука від пилу

Головне призначення вентилятора (кулера) в ноутбуці - захист внутрішніх комплектуючих від перегріву шляхом обдування. Крім того, вентилятор можна вважати основним елементом всієї системи охолодження лептопа. 

Втім, сподіватися на те, що вентилятор прослужить довго і безперебійно, зберігши ефективність своєї роботи, не слід, регурно потрібна чистка ноутбука від пилу. Чим довше ноутбук використовується - тим більше пилу, бруду та інших небажаних субстанцій осідає на крильчатці кулера. В кінцевому рахунку це призведе до того, що кулер стане розкручуватися з кожним разом все тугіше, а ефективність обдування поступово буде зводитися в ніщо. Чим це може загрожувати, здогадатися легко: перегрівом і відмовою окремих компонентів або всієї системи в комплексі. 

Коли ваш ноутбук вимагає чистки

На те, що вентилятор, можливо, зживає свої останні дні, або потрібно читка ноутбука від пилу може вказувати кілька ознак. 

  • Перший найбільш наочний з них - нестабільність роботи ноутбука. Лептоп може відразу ж вимикатися або перезавантажуватися, ледь буде завантажено хоча б одне більш-менш ресурсномісткий додаток.
  • Другий характерний симптом - дивний шум (скрегіт, стукіт), що доноситься з надр лептопа.

Оскільки заміна вентилятора в ноутбуці повинна проводитися фахівцем або, щонайменше, людиною, добре знають пристрій лептопів, цю процедуру краще довірити професіоналам сервіс-центру. Поміняти несправну деталь просто тільки на словах: на ділі ж знадобиться повністю розбирати корпус ноутбука, а потім збирати його назад. Якщо вся апаратна частина ноутбука забилася пилом, просто встановити кулер буде недостатньо. Буде потрібно провести профілактичну чистку нутрощів комп'ютера. Цю роботу також слід покласти на плечі фахівців ремонтної майстерні. В цілому на ремонт вентилятора в ноутбуці йдуть близько однієї години. На здійснення профілактичної чистки комплектуючих, а також на заміну термопасти додатково знадобиться близько 30-40 хвилин.

Чому потрібно чистити ноутбук?

Бруд, пил і мікроби - о Боже! Якщо ви ніколи не чистите свій ноутбук, ви завдаєте шкоди своєму здоров'ю (і здоров'ю свого ноутбука). У вас може бути слабкий імунітет через це, а завдавати шкоди своєму організму - погано! Адже зараз складний рік, коли не знаєш де підхопиш коронавірус. Ви захочете гарненько почистити свій ноутбук після того, як прочитаєте статтю, яку опублікували вчені під час дослідження.

Ноутбук в бактеріях

Мікроби на корпусі ноутбука

Так само, як на дверних ручках і вимикачах світла, бруд, що накопичується на наших ноутбуках, часто залишається непоміченою і, отже, не очищеної. Але, хочете і вірте, хочете ні, але наші найгрубіші звички (наприклад, їсти за столом і забувати мити руки) переносять тонни мікробів і бактерій на наші ноутбуки в ту ж хвилину, коли ми кладемо пальці на клавіатуру. Як би сильні вони не були невидимі, як тільки цим мікробам дозволять рости і накопичуватися на вашому ноутбуці, вони можуть підвищити ймовірність захворювання. Особливо в такий важкий рік, як зараз, не можна давати привід заразити себе, коли на вулиці коронавірус. Фактично, британське дослідження показує, що на клавіатурах, які витираються в середньому офісі в Лондоні, було більше шкідливих бактерій, ніж на унітазі. Чому? Опитування показало,що більшість користувачів чистили свої клавіатури рідко (якщо взагалі щось робили), і прибирали свої миші ще рідше. Щоб усунути мікробів, використовуйте м'яку вологу серветку з мікрофібри, щоб протирати екран і клавіатуру хоча б раз на тиждень.
Чистка екрану від бактерій

Чистка ноутбука допоможе уникнути перегріву

Пил набагато більше, ніж просто неприємності навколо будинку; він також може заблокувати вентилятори та вентиляційні отвори всередині вашого ноутбука, не даючи йому охолонути належним чином. Перегрів, в свою чергу, може завдати шкоди обладнанню всередині і, в кінцевому підсумку, привести до загибелі вашого дорогого ноутубука або ПК. Для глибокого очищення вентиляторів і вентиляційних отворів вимкніть живлення ноутбука, вийміть акумулятор, а потім перенесіть його в інше місце, де ви не заперечуєте його залишити. Якщо у вашого ноутбука є нижня панель, відкрутіть його і використовуйте балончик зі стисненим повітрям, щоб продувати вентилятори, очищаючи їх від пилу. Якщо ви не можете відкрити свій ноутбук, направте балончик зі стисненим повітрям на вентиляційні отвори і зробіть те ж саме. Але остерігайтеся використання занадто великого тиску, яке може пошкодити вентилятори; замість цього стріляйте короткими чергами під різними кутами в ноутбук. А так як це глибока чистка, вам потрібно робити це тільки один або два рази на місяць. Все залежить від віку вашого ноутбука - чим він старше, тим більше пилу він накопичує, і тим більше потрібно його чистити.
нагрівання ноутбука

Ноутбук розряджається швидше

Коли ваш ноутбук перегрівається, він працює набагато важче, щоб працювати на максимальній потужності. В результаті вентилятори працюють на повну потужність, щоб підтримувати апаратне охолодження, що призводить до розрядки вашої батареї і викликає її розрядку набагато швидше, ніж зазвичай. Не допускайте, щоб пил попав в вентиляційні отвори і вентилятори, щоб ваша батарея залишалася в ідеальній формі, але двічі перевірте керівництво по експлуатації, перш ніж розбирати ноутбук, щоб переконатися, що ви не порушуєте гарантію. Ваш ноутбук продовжує вмирати? Зверніться до наших фахівців, щоб ми змогли вам допомогти!

Ваш ноутбук може працювати повільніше

Якщо ваш ноутбук перегрівається і працює на максимальній потужності, він постарається знизити його продуктивність, щоб він охолов. Переклад: Вам може знадобитися багато розчаровують годин, щоб чекати завантаження ваших документів і додатківЯкщо ви не хочете витрачати час (а хто хоче?), Інвестуйте в свій ноутбук зараз, чистячи клавіатуру раз в два тижні і вентиляторів, по крайней мере, раз на місяць. Ви майже гарантовано подякуйте себе пізніше. 

Чим старше ноутбук, тим більше пилу

Незалежно від того, підключаєте ви телефон, перебуваючи в завантаженому приміському поїзді або в ранковому кафе, ваш ноутбук витримує більшу частину зносу практично всіх ваших електронних пристроїв. І оскільки вони піддаються самим грубим застосуванням, вони також вимагають більшої очищення, ніж звичайний комп'ютер або планшет. Подумайте про це: якщо ви подорожуєте по ноутбуку між роботою і будинком, це означає, що він схильний до подвоєння бруду і мікробів. Все більше причин регулярно чистити свій ноутбук; Ви поняття не маєте, що може ховатися навколо цих клавіш, на корпусі і екрані ноутбука.
Ноутбук в пилу

Продовження життя компонентів ноутбука

Зрештою, якщо ви регулярно чистите свій ноутбук і підтримуєте його внутрішні компоненти, ви майже гарантуєте продовження терміну його придатності. Крім того, це не тільки заощадить вам гроші на ремонтні роботи та оновлення, але вам також не знадобиться новий ноутбук, так скоро в майбутньому. Переконайтеся, що ваш недавно очищений ноутбук не працює повільно з цими порадами.
Остання зміна: 11.03.2021